Digitális karbonlábnyom (CarbonClass) workshop

Mit kínál a workshop?
A HSP Network és a Carbon.Crane exkluzív CarbonClass workshopot hirdet az utóbbi években egyre intenzívebb növekedést mutató, és egyre nagyobb figyelmet kapó digitális karbonlábnyom témájában.
A digitális eszközpark karbonkibocsátása várakozáson felüli növekedést produkált az elmúlt években. A 2019-ben a globális légiközlekedéssel összemérhető, a kibocsátás közel 4%-ért felelős terület az idénre prognosztizált 8-9 % körüli értéket meghaladó mértéket érhet el 2025-ben. Az ok? A Covid időszakban tapasztalt intenzív digitális transzformáció, majd a mesterséges intelligencia megjelenése a vártnál lényegesen nagyobb mértékű energiaigénnyel és karbonkibocsátással párosult. Különösen érezhető ez a dinamikus növekedés az internetre nagymértékben támaszkodó üzleti modellek esetében, amelyek működésében a weboldalaknak, emaileknek, közösségi médiának, a mobilapplikációknak vagy a mesterséges intelligenciának kiemelt szerep jut.
Mi a workshop célja?
A képzés célja, hogy a résztvevők az átfogó elméleti ismeretek mellett gyakorlati készségeket szerezzenek a digitális karbonlábnyom mérésében, elemzésében és a csökkentési lehetőségek beazonosításában. A képzés formája interaktív workshop, melynek keretében az elméleti bevezetést és a piaci jógyakorlatok ismertetését követően lehetőséget biztosítunk a Carbon.Crane által kifejlesztett és a Bureau Veritas által validált (ISO 14 067) mérési módszertan megismerésére, a cég szakértői által használt mérési megoldások kipróbálására, és – csoportmunka formájában – weboldalak felmérésére és elemzésére. A foglalkozás folyamán külön érintjük majd a technológiai területhez szintén szorosan kapcsolódó energiahatékonysági aspektusokat is. A workshop végén a résztvevők teszt formájában mérhetik fel a képzés során megszerzett tudásukat. A tanfolyam elvégzését LinkedIn-re kihelyezhető tanúsítvány (certificate) formájában igazoljuk.
Előadók:
Huszics György, Carbon.Crane társalapító, CEO
Herdics Ákos, Carbon.Crane, Head of Data Science
Tematika
Bevezetés: Mi a digitális karbonlábnyom és miért fontos, hogy foglalkozzunk vele?
Definíciók: Milyen lábnyomot hagynak az egyes technológiai megoldások és mit lehet ezzel kezdeni?
Mérési módszertan: Hogyan mérjük és elemezzük, milyen módszerekkel lehet beazonosítani a csökkentési lehetőségeket?
Esettanulmányok: Hogyan lehet egyszerre karbonlábnyomot csökkenteni és energiahatékonyságot növelni?
Önálló csoportmunka: Weboldalakat mérünk – Mekkora, mitől akkora, milyen mértékben csökkenthető, és ez mekkora kibocsátáscsökkenéssel és energiamegtakarítással jár?
Tudásteszt: a tanultak felmérése
Interaktív beszélgetés, lezárás
Esemény helyszíne
Esemény részletei
Esemény dátuma:
2025.05.22.
Időpont:
09:00-12:00
Esemény helyszíne:
MagNet Közösségi Ház,
Bojtorján terem
1062 Budapest, Andrássy út 98.